استانی شدن انتخابات مجلس
استانی‌شدن انتخابات مجلس؛ پیچیدگی‌های بسیار در شمارش آرا و زیرساختی که فراهم نیست
13 می, 2019
مشاغل همطراز 29
لیست مشاغل همطراز؛ ۷۴ شغلی که باید برای کاندیداتوری مجلس استعفا دهند مشخص شد
17 می, 2019

۲۰۸ حوزه انتخابیه برای برگزاری یازدهمین انتخابات مجلس

حوزه انتخابیه

حوزه انتخابیه

به گزارش نبض تبلیغات به نقل از ایرنا؛
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با افزایش یک حوزه انتخابیه نسبت به دوره گذشته در ۲۰۸ حوزه برگزار می شود.

به گزارش نبض تبلیغات به نقل از ایرنا ، «سید اسماعیل موسوی» اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، در سال ۱۳۹۵ حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب به دو حوزه انتخابیه مستقل تقسیم شد.
وی افزود: حوزه انتخابیه جدیدی به نام حوزه انتخابیه شاهین دژ و تکاب ایجاد شده تا تعداد حوزه های انتخابیه کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۲۰۸ حوزه برسد.

آیا تعداد نمایندگان هم اضافه می شود؟


دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا به تعداد نمایندگان مجلس هم اضافه می شود، گفت: بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال یک بار با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها، امکان افزوده شدن حداکثر ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان موجود وجود دارد که ۲۰ سال پیش برای آخرین بار این اتفاق افتاد و ۲۰ نماینده به تعداد کرسی های مجلس اضافه شده است.
موسوی افزود: اکنون نیز طرح افزایش حوزه های انتخابیه و تعداد نمایندگان مربوط به آن در دستور کار مجلس قرار دارد ولی هنوز به سرانجام نرسیده است.
به گزارش ایرنا، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۱۳۹۸ برگزار می شود.

مدیریت
مدیریت
رزومه مختصر مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *